POMÁHEJME OSIVEM 2020

20. 12. 2020

Když se řekne česká kukuřice, vybaví se OSEVA Bzenec. Když se řekne OSEVA  Bzenec, vybaví se česká kukuřice. Avšak  od roku 2018 si lidé mohou OSEVU Bzenec spojovat také s akcí Pomáhejme osivem. Princip akce je jednoduchý a efektivní. Z každé prodané výsevní jednotky české kukuřice jde 15 Kč na dobročinné účely.

Letošní rok je jiný. Je to rok roušek, sociální distance a nejistoty. Ať už si to připouštíme, nebo ne, spousta věcí se změnila. Museli jsme se naučit žít s omezeními. Nežijeme náš každodenní život tak, jak jsme byli doposud zvyklí. Uvědomili jsme si, jak důležité jsou zdraví a svoboda. Jsou však lidé, kteří nemají šanci zažít ani jeden den ve svém životě tak, jak by si sami představovali. A proto zakladatelé akce Pomáhejme osivem přišli s myšlenkou pomáhat handicapovaným.

Co se ani letos nezměnilo, je úspěšnost tohoto programu. Podařilo se, díky zájmu o kukuřice OSEVA Hybrids vyšlechtěné v Čejči, nashromáždit částku 302 000 Kč. Výtěžek byl rozdělen rovným dílem 30 200 Kč mezi 10 obdarovaných napříč celou republikou.  

Výtěžek poslouží dětem z dětského domova na financování lyžařského výcviku. Nevyléčitelně nemocným lidem v Domácím hospici na zkvalitnění jejich paliativní léčby. Holčičce s dětskou mozkovou obrnou na neurorehabilitaci. Dívce, které byla diagnostikována leukémie a Huntinghtonova choroba, na bezbariérovou koupelnu. Rodině, jejíž otec se neobejde bez celodenní péče poté, co ho srazilo auto. Chlapci, který se narodil s kongenitální artrogrypózou (soubor mnohočetných kloubních kontraktur). Lidem z charity na výstavbu terasy a bezbariérového přístupu. Domácímu hospici na nákup automobilu pro těžce nemocné pacienty. Nadačnímu fondu dětské onkologie na zlepšení péče o nemocné děti.

Je dobrým zvykem a také vyvrcholením celé akce, že OSEVA organizuje slavnostní předání šeků obdarovaným v areálu firmy. Mělo se uskutečnit i letos, bohužel ze známých důvodů to není možné. Zůstáváme však optimističtí a věříme, že v příštích letech se budeme opět setkávat. Další tradicí je sázení stromů, kdy obdarovaní mohou vysadit v našem areálu strom se svou jmenovkou. Tím vzniká parčík, který slouží jako vzpomínka na ty, jimž jsme pomohli. I letos vysadíme 10 mladých smrků, i když jen v zastoupení. A až stromy vyrostou, každý z nich vytvoří dostatek kyslíku pro potřeby dvou osob.

Pomáhat v roce 2020 bylo snad ještě důležitější než v letech předchozích. Tak jako každý rok OSEVA děkuje všem obchodním partnerům z řad zemědělců za nákup osiva české kukuřice. Děkujeme za sebe i jménem všech obdarovaných. Také v příštím roce budeme společně pomáhat osivem. Každý z vás má možnost zakoupit kvalitní osivo české kukuřice a podat návrh, jak výtěžek dobročinné akce uplatnit. Přejeme všem hodně zdraví. 

DALŠÍ ZPRÁVY

Fotogalerie